Miskolc - mini-průvodce městem

Miskolc - mini-průvodce městem
Toto třetí největší město Maďarska leží na úpatí pohoří Bükk. Protéká jím říčka Szinva.
Nejvýznamnější stavební památkou Miskolce je Řecko-ortodoxní kostel na náměstí Deák tér 7 s nádhernou 16 metrů vysokou ikonostas, která líčí v 88 obrazech život Ježíšův, a obrazem milosrdné "Černé Panny Marie z Kazán", kterou darovala carevna Kateřina II. Sousední Maďarské ortodoxní církevní muzeum uchovává tematicky nejbohatší kolekci země.
Na hoře Avas stojí symbol města: Reformovaný kostel na Avasu, mimořádně krásná gotická síňová stavba se zvonicí ze 16. století (zvonkohra každou čtvrthodinu). v blízkosti se nacházejí vinné sklepy a rozhledna Avas. Minoritní kostel a klášter na náměstí Hősök tere nesou znaky barokního slohu 18. století.
Evangelický kostel na nádvoří Luthera v ulici Hunyadi 8 krášlí fresky od Bertalana Székely. V sousedním Diósgyőr (viz fotka) se nachází v ulici Vár 20 pozoruhodné Hradní muzeum. Ve středověku byl tento objekt se čtyřmi rohovými věžemi sídlem tehdejší maďarské královny.
Výstavu o historii pevnosti můžeme navštívit v rondelu, zatímco hradní lázně, umístěné v rozsáhlém malebném parku, sauna či bazén v jeskyni nám poslouží k oddechu.
Hotel PALOTA**** | K článku o letovisku Lillafüred | K článku o městě Miskolc-Tapolca

Poslední aktualizace: 24.11.2011