ÚvodNaše hotelyAkční nabídkyAktualityO maďarskuPartneři

Tisková verze

Miskolc-Tapolca - mini-průvodce lázněmi

Miskolc-Tapolca - mini-průvodce lázněmi

Termální prameny Miskolc-Tapolca se nacházejí při jihovýchodním úpatí pohoří Bükk, 6 km od města Miskolc a 9 km od letoviska Lillafüred.
Jedinečná přítažlivost těchto lázní je dána tím, že v témž místě jsou termální koupele, jezero a koupele v jeskyni. Podzemní jezero Várhegy je zásobováno mírně teplými prameny, které jsou nasyceny plynem. Podle lékařského výzkumu má vzduch v jeskyni mimořádně příznivý vliv na katarové dýchací potíže. Jako koupelová kúra se doporučuje při chorobách vegetativního nervového systému, při neurotických potížích spojených s funkcí srdce, při vysokém krevním tlaku a při neurotických žaludečních potížích a vyčerpání. Voda je vápenito-hydrogenuhličitanového typu (zemito-vápenitá směs obsahující jód, bróm a vápník).
Cena vstupenky do lázní 1600 HUF (6-7 Euro podle kursu) na 4 hodiny.
Odpočíváte-li u nás v hotelu Palota, udělejte si výlet do Miskolc-Tapolca, abyste mohli vyskoušet unikátní lázně v jeskyních. Dopravu tam a zpět vám ochotně vysvětlí nás hotelový personál.

Lázeňské středisko, chráněné před větry a s příjemným, vyváženým klimatem, je vynikající pro odpočinek. Miskolc-Tapolca je obklopeno 1150-hektarovým dubovým, březovým a borovým lesem a okolní lesy byly přebudovány také na krásné 5.7 hektarové parkově upravené lido (plážové koupaliště).
Mezi pozoruhodnostmi oblasti stojí za návštěvu zámek Diósgyőr, ikonostas řeckokatolického chrámu v Miskolci, obdivuhodné jeskyně v Lillafüredu, malebné jezero Hámori a stará slévárna v Ómassa. Ať už se vydáme z Miskolce kterýmkoliv směrem, pohoří Bükk vždy odmění poutníka nebo turistu potěšením z krásné lesnaté scenérie.
Fotka byla vypůjčená od provozovatele lázní.

Hotelu Palota**** | K článku o letovisku Lillafüred | K článku o městě Miskolc

Poslední aktualizace: 24.11.2011