ÚvodNaše hotelyAkční nabídkyAktualityO maďarskuPartneři

Tisková verze

Maďarsko - jídlo a pití

<b>Maďarsko - jídlo a pití</b>

Pro maďarskou kuchyni jsou charakteristické kulinářské zázraky, v nichž nesmí chybět červená mletá paprika, cibule, rajská jablíčka a ani zelené paprikové lusky. Jsou to jídla velmi sytá a chuťově harmonická. Patří k nim proslulá maďarská gulášová polévka - viz obrázek (gulyás), kuře na paprice s noky anebo plněné zelí.
Příprava! Z polévek se mezi maďarské speciality řadí rybí polévka (halászlé)
Příprava! a slepičí polévka s nudlemi (Újházy tyúkhúsleves). I jako samostatné jídlo nebo předkrm se často podávají pečené husí játra
Příprava!
Z moučných jídel uveďme nudle nakrájené na čtverce s tvarohem (túrós csusza) nebo závin (plněný višněmi, tvarohem, mákem apod.) a takové charakteristické zákusky jako somlói galuska nebo vargabéles. V Maďarsku se obvykle jídlo skládá ze tří chodů, z polévky, z hlavního jídla a z moučníku.

Dobrá informace: pokud si vyberete některý z nasich hotelů (a je to jedno který), budete moci vykoušet veškeré maďarská jídla. Můžeme Vám slíbit i to, že ať již budete trávit týden či dva v hotelu, zcela určitě chody se nebudou opakovat! A bude mezi jídel i právě ten guláš alespoň chuťově, který vidíte na obrázku.

Pokud jde o typické maďarské nápoje, nejznámější jsou vína (viz příslušný odstavec), oblíbený je likér Unicum, z piva jsou nejčastějšími značkami Dreher, Aranyászok, Borsodi, Soproni a Bak, ale připomeňme i nejznámější maďarský sekt značky Törley.

Další články na téma jídlo, pití:
Kotlíkový guláš (bográcsgulyás) | Hovězí perkelt (marhapörkölt) | Plněné zelí (töltött káposzta) | Rybí polévka (halászlé) | Pečená husí játra (libamáj) | Maďarská vína
Doporučené restaurace v Budapešti

Poslední aktualizace: 25.2.2012