ÚvodNaše hotelyAkční nabídkyAktualityO maďarskuPartneři

Tisková verze

Lillafüred - mini-průvodce prázdninovým místem

Lillafüred - mini-průvodce prázdninovým místem
Lillafüred je jedním z nejkrásnějších klimatických rekreačních míst země. Nachází se ve východní části pohoří Bükk v malebném údolí obklopeném třemi horami ve vzdálenosti 12 km od města Miskolc (třetí největší město země). Dostal jméno podle Lilly, manželky hrabetě Andráse Bethlena, jenž letovisko roku 1892 založil.
K městu Miskolc patří vlastně dvě letoviska či rekreační oblasti nacházající se u dvou konců města. Je to jednak Lillafüred a z druhé strany Miskolc-Tapolca.
Domainanta letoviska je bezesporu hotel Palota***+, který byl postaven v roku 1927 ve stýlu středověkého loveckého zámku.
Největší zajímavosti letoviska jsou krápnikové jeskyně jménem Szeleta (před veřejnost je uzavřená), Anna a Szent István (možno návštivit s průvodcem). 900 metrů od hotelu se nachází jeskyně Szent István - otevřeno denně od poloviny dubna do poloviny října 9-17 hod., a ostatní období 9-16 hod. Vstupné činí necelých 2 Eur na osobu. Jeskyně je dlouhá 170 m a se pyšní tzv. kupolové síni se stalaktity, jezírky a výklenky, v kterých mají svůj domov netopýři. Také poblíž hotelu se nachází dům přírodovedce a etnografa Otty Hermana vnemž žil až do své smrti roku 1914. Jsou zde k videní vycpaný kanci, ptáci, obří brouci, atd.
Nedelitelnou součástí letoviska je jezero Hámori tó, kde se rekreanti nebo i naší hosté hotelu mohou v létě projíždět na loďkách a v zímě bruslit. Odsud se dostanete i k hradu Diósgyőr (Diósgyőr je městská část města Miskolc) úzkokolejkou, která jezdí po trase Miskolc-Diósgyőr-Lillafüred-Garadna a zpět (o jízdní řádu se informujte prosím na recepci) nebo i do samotného města Miskolc.
Hotel Palota****

Poslední aktualizace: 24.11.2011