ÚvodNaše hotelyAkční nabídkyAktualityO maďarskuPartneři

Tisková verze

Hajdúszoboszló - mini-průvodce lázněmi

Hajdúszoboszló - mini-průvodce lázněmi

Tyto lázně ve východním Maďarsku na okraji slavné puszty neboli Velké nížiny, leží pouze 21 kilometrů od druhého největšího města země, Debrecenu.

Podobně jako v případě některých jiných lázní i lázně v Hajdúszoboszló jsou výsledkem neúspěšného hledání ropy (v roce 1925), které vedlo k objevu termálních vod místo ropy.

Dnes toto město s 35 000 obyvateli vítá ročně jeden milion návštěvníků, kteří využívají 19 krytých i otevřených b azénů v lázeňském středisku. Většina návštěvníků přichází na dvou- až čtyřtýdenní léčení nebo na dovolenou v tomto městě ve Velké nížině.

Alkalická, hydrogenuhličitanová voda obsahuje velké množství soli, sody, jódu, brómu, fluoridů, železa, manganu a více než dvacet dalších rozpuštěných minerálních látek včetně asfaltu, který spolu s jódem propůjčuje léčivým vodám v Hajdúszoboszló zvláštní temně hnědou barvu. Voda a bahno o teplotě 73-78°C obsahují také estrogen.

Terapeutická doporučení představují široké pole aplikací: termální voda je vhodná pro léčení potíží pohybového ústrojí, pro problémy se zažívacím ústrojím, léčení gynekologických potíží, kožních chorob a při potížích dýchacího ústrojí.

V lázeňském středisku je mnoho možností pro oddech: jízdy na člunu, rybaření, a v blízkých sportovištích tenis a stolní tenis. Oblíbenou oblastí pro turistické výlety je hortobáďská puszta s jedinečnou florou a faunou (národní park, největší chráněné území v zemi). Dvacetiminutová jízda autem vás přivede do Debrecenu, nejstaršího centra vzdělanosti, střediska maďarské reformace. Ve městě je velký počet historických a kulturních památek a odehrává se tu velký počet kulturních událostí, což poskytuje výborný program pro ty, kdo hledají intelektuální požitky.

Vrátit se k hotelu...
Aqua-Sol**** | Béke*** | Hőforrás***

Poslední aktualizace: 17.11.2011