ÚvodNaše hotelyAkční nabídkyAktualityO maďarskuPartneři

Tisková verze

Bükfürdő - mini-průvodce lázněmi

<b>Bükfürdő - mini-průvodce lázněmi </b>

Toto je nejnovější lázeňské centrum v Maďarsku v blízkosti rakouských hranic, 122 km od Vídně, 57 km od Šoproně a 220 km od Budapešti. Leží v nadmořské výšce 150 m n. m. Kariéra lázeňské vody v Büku začala před 25 lety, když hledači ropy, pracující v této oblasti, byli odměněni za svou práci šedesát metrů vysokým výtryskem vody.

Léčivá voda o teplotě 58oC má mimořádně vysoký obsah železa, je to charakteristická zemito-vápenitá voda s konstantním podílem vápníku, hořčíku a hydrogenuhličitanů. Při koupelové léčbě je vhodná pro léčení poruch pohybového ústrojí, pro poúrazovou terapii a pro léčení nemocí páteře.

Jako pitná kúra je doporučována v případech překyselení žaludku a zažívacích potížích. Mezi hlavní pozoruhodnosti okolí Büku patří zámek Szapáry a za návštěvu stojí blízký Kőszeg, jedno z nejhezčích historických městeček Maďarska, a Velem (klimatické středisko s výborným, osvěžujícím vzduchem) nebo Szombathely, místo obývané od dob Římanů, kde se nachází mnoho architektonických památek, včetně zajímavé, hodně navštěvované svatyně bohyně Isis.

O rozvoji lázeňského areálu v roce 2011

Vrátit se k hotelu...
Répce***+ l Répce Gold****

Poslední aktualizace: 17.11.2011