Budapešť - město lázní

Budapešť - město lázní

Budapešť, královna Podunají, domov 1,9 milionů obyvatel, hlavní město Maďarské republiky, leží na obou březích řeky a spojuje kopcovitou část Budy s Peští, rozkládající se do východní roviny.

Dnes žije v hlavním městě každý pátý Maďar. Budapešť je skutečným srdcem země. Odtud začínají hlavní železniční spoje a dálnice. Vzhledem ke své poloze je město dopravní křižovatkou země. Ve všech ohledech - ekonomickém, kulturním a společensko-politickém - je Budapešť středem Maďarska.
Doporučené restaurace v Budapešti


Výhodná geografická poloha města, jeho místo na hranicích dvou odlišných regionů, mu přisoudily ústřední roli již před mnoha stoletími. Již od antických dob to bylo ústřední sídlo, rozvinutá metropole. Vzhledem ke svým mnoha historickým památkám a muzeím, proslulým výstavám a kulturním událostem, jedinečné poloze, svému post a vení jako metropole, a rozsáhlé kapacitě svých hotelů a infrastruktury je Budapešť oblíbeným cílem turistů během všech ročních období.

"Neexistuje pravděpodobně jiné město v zemích věřících a možná na celém světě, kde tak hojně tryskají prameny, aby vyléčily všechny neduhy, jako Buda" - napsal v 16. století Evlia Chelebi, jeden z největších středověkých cestovatelů. Slavný turecký spisovatel, cestovatel a historik nezapsal tuto charakteristiku náhodou, protože 128 činných pramenů v zemi přináší na povrch hojnost léčivých vod.
V Budapešti - známé jako město lázní - je s ničím nesrovnatelný počet (přes 30!) termálních pramenů - což je světový rekord - a deset z nich dosáhlo označení lázní.

Informace:
Griff*** l Platánus*** l Tulip Inn Budapest***+ l Další hotely a ubytovací možnosti v Budapešti

Poslední aktualizace: 25.2.2012