HH Pelion ****Superior - Tapolca u Balatonu

8300 Tapolca u Balatonu
Köztársaság tér 10.

GPS (souřadnice: 46.88617, 17.44245)

Hunguest Hotel Pelion**** si můžete rezervovat
od 12.6.2020. Těšíme se na Vás!

Pomůžeme Vám!
Jak?
Psát email česky nebo slovensky! :: KLIKNĚTE ZDE ::
Zeptat se na volný termín a rezervovat! :: KLIKNĚTE ZDE ::
Vyžádání nabídky pro skupiny! ::KLIKNĚTE ZDE::
Přečíst Všeobecné smluvní podmínky! :: KLIKNĚTE ZDE ::
Přihlásit se k odběru novinek! :: KLIKNĚTE ZDE::
Aktualizováno 28.4.2020 | 12:10
Důležitá informace!
Na dvoulůžkový pokoj lze umístit 1 přistýlku a 1 detskou postýlku!
Proč si vybrat hotel Pelion**** v Tapolce u Balatonu?
  • Od roku 2019 jsme v tomto hotelu zavedli tzv. flexibilní ceny. Co to znamená pro Vás? Kdo si objedná služby dříve, ten je odmeněn s možnou nejnižší cenou.
  • lázně+léčebná jeskyně+nejlepší kuchyň našeho řetězce,
  • jeskyně propojená s hotelem, doporučuje se alergikům, astmatikům, pro pročištění dýchacích cest nebo jen pro regeneraci.
  • děti do 6 let zdarma,
  • k dispozici wellness-ostrov:vitální a termální bazén, sauna, infrasauna, parní kabiny, posilovna, fitnes programy), venkovní plovárna,

Nabídky a informace o hotelu Pelion**** a stručný popis o Tapolce u Balatonu

Podrobné informace (umístění, pokoje, služby, atd.)

Umístění hotelu

Tapolca, město jeskyň a vod, leží v západní části Blatenské horní země. Pod hotelem se nacházející krasová jeskyně je nejenom krásnou podívanou pro oči, ale její speciální mikroklima vykazuje i léčivé účinky. Hotel se nachází v centru Tapolca uprostřed čtyřhektarového parku přímo nad jeskyní, která je výborně vhodná při léčení neduhů dýchacích cest.
Vzdálenost tohoto hotelu od hraničního přechodu Rusovce/Rajka je 197 km.
Nahoru! | Poslat požadavek!

Relevantní informace:

Tabulka vzdálenosti od hraníc našich hotelů l Článek o Tapolce

Informace o pokojích

Počet pokojů 228, z toho je 212 dvoulůžkových, 8 apartmánů a 4 apartmány s jacuzzi. Pro hosty s tělesným postižením jsou připraveny 4 speciálně vytvořené pokoje. V každém pokoji je TV, telefon, možnost připojit se na Internet a minibar. V koupelnách je vana/sprcha a WC. Část pokojů má vyparketovanou podlahu a samozřejmě že myslíme i na hosty nekuřáky. K většině pokojů patří lodžie. Pokoje a všechny prostory po hosty mají klimatizaci.
Nahoru! | Poslat požadavek!

Mateřská školka aneb Club Pinocchio pro děti

V hotelu Pelion se těšíme zejména na rodiny s dětmi.
Zatímco rodiče, prarodiče odpočívají, mohou být vaše děti nejenom unístěny, ale postarají se o ně odborně školené učitelky mateřské školy – schopné kommunikovat s dětmi jakékoliv národnosti – v průběhu každodenních a zajímavých programů.
Ve školce hotelu hýčkáme naše nejmladší hosty pomocí speciálního bazénu na šplouchání, sportovních možností, her a dalších zajímavých zaměstnaností. Tyto služby obsahují ceny pokojů.
Nahoru! | Poslat požadavek!

Možnosti stravování a zábavy

V nabídce hotelové restaurace se nacházejí kromě specialit maďarské a mezinárodní kuchyně i výtvory bio-kuchyně. Pokojová služba nepřetržitě 24 hodin. Náš lobby bar očekává své hosty se specialitami káv a nápojů.
Nahoru! | Poslat požadavek!

Hotelové služby

Parkoviště (pro 228 osobních vozů a 3 autokary), obchod s dárkovými předměty, business center, organizování programů, transfer, hlídání dětí.
Nahoru! | Poslat požadavek!

Sport a fitness

2 hřiště squash, 2 tenisové kurty (možno využit od května do konce září), badmintonové hřiště, posilovna, tělocvična, minigolf, perličková lázeň, vitální bazén, termální bazén, dětský bazén, sauna, infrasauna, biosauna, ponorný bazén, parní komora, masáže, kosmetika, aromaterapie, kadeřník, solárium.
Nahoru! | Poslat požadavek!

Rozpis bazénů

Název bazénu
Plocha a objem
Hloubka
Teplota
v °C
Termal I.
15 m2 | 30 m3
0,9 m
33
Termal II.
15 m2 | 30 m3
0,9 m
37
Zážitkový
250 m2 | 380 m3
1,3 m
32
Plovárna (venkovní od kvetna do zári)
225 m2 | 300 m3
1,7 m
28
Bazén pro děti
4 m2 | 3 m3
0,3 m
34

Termální voda tryská z vrtu hloubky 224 m a zásobuje dva kryté bazény. Voda obsahuje vápník, hořčík, uhlovodík, siřičitan a minerální látky. Voda je bohatá zejména na minerální látky : 1128 mg/l. Bazén je krytý.
Termální voda vhodná na:
-revmatické a pohybové onemocnění degenerativních forem (artóza, spondylartróza, diskopatie),
-chronické zánětové onemocnění páteře a kloubové onemocnění (např. PCP, Bechterew),
-revma vazivové tkáně (onemocnění svalů a kloubových vazů),
-sekunderní onemocnění kloubů, bolesti kloubů kvůli poruše metabolysmu (např. dna),
-zlomeniny, různá zranění, stav po operaci pohybového ústrojí, zejména léčba zlomených končetin, rehabilitace,
-chronické problémy končetin v souvislosti s nervovým systémem, zejména z mechanických důvodů (isialgie, polyneuropatie, paresis),
-ošetření po a před operací kloubů.
Nahoru! | Poslat požadavek!

Konferenční možnosti

Moderním technickým zařízením vybavený konferenční sál pro 200 a další pro 140 osob resp, dva sekční salónky pro 40 a 50 osob, přirozené osvětlení.

Léčebné služby

Jeskynní terapie, pulmonologické vyšetření, bahenní zábaly, hydroterapie, inhalatorium, zimní zahrada (oxárium), elektroterapie, léčebné masáže, 2 tělocvičny s terasou, vyšetření alergické zátěže, revmatologické vyšetření, gátor program, léčení speciální ženské potíže.

Léčebná jeskyně

Mikroklimatické parametry ovzduší jeskyně jsou konstantní, ovzduší neobsahuje vnější agresivní faktory, je v podstatě bezprašné a má trvalou teplotu (14-16 oC). Vysoká vlhkost, bez prachové zátěže, vzduch je mimořádně čistý. Všechny tyto faktory mají už samy o sobě léčivé a uklidňující vlivy (alergie, astmatické a další neduhy dýchacího ústrojí).
Nahoru! | Poslat požadavek!

Indikace

Astmatická onemocnění, bronchitida, dýchacích cest se týkající alergická onemocnění.

Kontraindikace

Žádná kontraindikace pro pobyt v jeskyni není známa!
Nahoru! | Poslat požadavek!

Koupelová kúra - Indikace

Degenerativní formy revmatických onemocnění a chorob pohybového ústrojí (např. artróza, spondylartróza, diskopatie). Chronická zánětlivá onemocnění páteře a kloubů (např. PCP, Bechtěrevova choroba). Vazivové revma (onemocnění svalové a kloubní pojivové tkáně). Sekundární kloubní onemocnění, kloubní bolesti způsobené poruchou výměny látkové (např. dna). Následné ošetření po zlomeninách, úrazech, a po operacích pohybového ústrojí, obzvláště při zlomeninách končetin, rehabilitace. Chronické periferní a s nervovým systémem související potíže, odvoditelné především z mechanických příčin (např. isialgia, polyneuropatie, parézie). Před a následné ošetření při operacích kloubů a chrupavčitých plotének (např. následná péče při výhřezu páteře). Chronické ženské potíže.
Nahoru! | Poslat požadavek!

Koupelová kúra - Kontraindikace

Zhoubný nádor, výrazné potíže krevního oběhu, regulátor srdečního rytmu, závažně vysoký krevní tlak, akutní zánět, akutní a chronická nakažlivá choroba (např. tuberkulóza, hepatitida), aktivní vředová choroba, období šesti týdnů po prodělané rentgenoterapii, těhotenství.
Nahoru! | Poslat požadavek!

Hotel na mapě Google

NAŠE HOTELY | AKČNÍ NABÍDKY | MAĎARSKO | DÁLNICE | POPTÁVKA