ÚvodNaše hotelyAkční nabídkyAktualityO maďarskuPartneři
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 1
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 2
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 3
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 4
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 5
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 6
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 7
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 8
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 9
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 10
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 11
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 12
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 13
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 14
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 15
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 16
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 17
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 18
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 19
Hotel - Balaton-Keszthely - HH Helikon <sup>***</sup> 20

Tisková verze

HH Helikon *** - Balaton-Keszthely

8630 Balaton-Keszthely
Balaton part 5

GPS (souřadnice: 46.76179, 17.25377)

Hotel prochází celkovou rekonstrukcí. Předpokládané dokončení rekonstrukce je duben 2021.

Informace o hotelu Helikon*** v městě Keszthely

Nejnovější člen našeho řetězce je Hunguest Hotel Helikon***. Je nejstarším hotelem města Keszthely. Město Keszthely je největší a nejstarší osídlení na severním břehu Balatonu. Hotel Helikon je již od 60 let nejvyhledávanějším hotelem jezera Balaton. Poloha hotelu Helikon je ojedinělá. Nachází se v keszthelyském zálivu, přímo na břehu Balatonu.

V hotelu Helikon*** každý si přijdé na své ať už jde o aktivní odpočinek, o relaxaci nebo o zábavu. Ubytování je příjemné, kuchyň véhlasná, široký výběr pokojů.
Hotel Helikon nabízi 128 dvoulůžkových pokojů (Standard) výhledem na Balaton, 96 dvoulůžkových pokojů (Economy) výhledem na keszthelyské kopce. Pro rodiny s dětmi je nabízeno 24 rodinných pokojů (2 mezi sebou propojené dvolůžkové pokoje - lze ubytovat maximálně 4 dospělé osoby a na přistýlce jedno dítě do 12 let).
Zařízení pokojů: koupelna s vanou, fén, toaleta, televize, a na pokojích typu Standard i minibar.
Pokoje a celý hotel je nekuřácký.
Poloha restauraci Balaton je výjimečná - hosté u každého stolu se mohou tešit na nádherný výhled na jezero. Snídaně a hlavní jídla jsou nabízené formou bohatého bufetu. Dominuje maďarská kuchyň, ale jsou dostupné i pokrmy z mezinárodní kuchyni včetně vegetariánksých a dietních hodů.

Odpočinek, wellness
Hotelový wellnes nabízí plovárnu o délce 25 m, sauny (finská a infra), ochalzující bazén (tyto služby v ceně pokojů), posilovna a za mírný poplatek se nabízí celkem 8 tenisových kurtů (vodopropustným štěrkovým podkladem). Možnost masáží za poplatek ve welnnessu. Za poplatek se půjčují kola (těsně u hotelu vede balatonská okružní cyklostezka). Vaše vlastni kola samozřejme bezpečně uchováme.
Zajímavý program je i rybolov a to přímo z našich loděk nebo z břehu patřící hotelu. Hotelový personál zařídí veškeré povolení na rybolov.
Dále hotel nabízí využití opalovací terasu s lehátkami a plážový ostrůvek. Naší hosté zdarma si půjčují šlapadlá, loďky a kánoe. Zdarma se její děti účastni na animačných programech.
V sousedství hotelu ve stínu stoletých stromů nedávno se dostavilo veřejné hřiště pro děti a venkovní posilovna.

Pořádejte v hotelu Helikon*** konference a různé větší akce
Hotel Helikon*** vzhledem svým možnostem je schopen pořádat konference nebo jinou akci až pro 330 osob. Hlavni konferenční sál má denní světlo. Konferenční prostory jsou využíváni pro konference, kongresy, firemní školení, akce a teambuilding.
Základní údaje konferenčních prostorů:
210 m2 | 80-320 osob, Velký konferenční sál,
152 m2 | 40-120 osob, Sál Park,
93 m2 | 30-100 osob, Sál Gulács,
36 m2 | 15-25 osob, Salonek Rezi,
36 m2 | 15-25 osob, Salonek Csobánc,
26 m2 | 8-10 osob, Salonek Tátika.

Výlety do okolí
Výlety je možno absolvovat buď na kole, s vozidlem nebo autobusem.

Doporučujeme se seznámit s městem Keszthely.
Zámek Festetics nádhernou branou a barokní věží je třetím největším v zemi a zámecké muzeum Helikon uchovává ve své knihovně 8000 cenných rukopisů a vzácných bibliofilií. Zámecký pán György Festetics založil první zemědělskou školu v Evropě, Georgikon, jejíž historii vykresluje statkářské muzeum v ulici Bercsényi Miklós 67. V Muzeu Balatonu na ulici Múzeum 2 jsou k vidění kromě výstavy o lidech a o jezeře rovněž i práce římských kameníků z okolí. Komorní koncerty se konají v zrcadlovém sále zámku.

Výlet do Hévízu (vzdálenost 10 km)
Ve vzdálenosti 10 km od severního břehu Balatonu resp. od města Keszthely očekává celoročně své lázeňské hosty druhé největší teplovodní jezero na světě. Na ploše 49 000 m2, pokryté lekníny, vyvěrá denně 60 milionů litrů radioaktivní, sirné léčivé vody o teplotě 36°C. Při léčbě nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, zánětů a bolestí kloubů je obzvláště účinné jezerní bahno. Od roku 1795 zde existují lázně a lázeňské kúry probíhají pod lékařským dohledem. Lékařské vyšetření předem se doporučuje.

Badacsony (vzdálenost 26 km)
Vyhaslý vulkán ve tvaru rakve s výškou 436 m je znám svými geologicky zajímavými „čedičovými varhanami“ a vinicemi, z jejichž hroznů připravovali Pauláni lahodného „Badacsonyského Šedého mnicha“. Dvěma nejhezčími 200 let starými lisovnami hroznů jsou dnešní Muzeum literatury o Balatonu (Dům Szegedi-Róza) a hojně navštěvovaná vinárna v barokním Domě Kisfaludy, z jehož podloubí je výhled téměř stejně krásný jako ze 14 m vysoké Věže Kisfaludy na vrcholku kopce. Dům balatonského malíře Józsefa Egry (1883-1951) v Badacsonytomaj slouží dnes jako Pamětní muzeum. Tři další vulkanické kopce – Gulács, Csobánc a Szent György – stojí zato zdolat, odměnou bude překrásný výhled do kraje.

Malý Balaton -Kis Balaton (vzdálenost 27 km)
Na bažinatém a rákosím zarostlém území Kis-Balaton hnízdí tisíce ptáků. Z téměř sta druhů se nejčastěji vyskytují volavky, je tu také mnoho kormoránů, hlavní hvězdou tu však je volavka sněhobílá. Ptáky zde můžeme pozorovat ze dvou věží: na ostrově Kányavári, k němuž se odbočí 1 km před Balatonmagyaród a pak pěšky přes most, příp. na ostrově Pap, k němuž se lze dostat z obce Vörs směrem ke strážní věži.

Lázně Zalakaros (vzdálenost 35 km)
Zalakaros, ležící ve vzdálenosti 30 km od Blatenského jezera a 200 km od Budapešti, je jedním z našich nejnovějších lázeňských středisek, jehož 85-99°C horké vody byly “objeveny” během průzkumů ropných ložisek. Jeho prameny poskytují léčivou vodu jódového a brómového charakteru a mají ze všech maďarských lázeňských vod nejvyšší obsah fluoru. Jsou tu tři bazény pod širým nebem a vanové koupele pro veřejnost. Ve formě koupelí je zalakarošská voda vhodná pro léčení pooperačních stavů, pro léčení nemocí pohybového ústrojí, pro rehabilitace a je účinná při léčení chronických gynekologických potíží, ale další aplikace zahrnují také dásňové spreje a uhlíkato-parafinové lázně.

Dalším, trochu vzdálenějším cílem Vašeho výletu může být Balatonfüred (vzdálenost 65 km)
Promenádu na břehu jezera, nesoucí jméno rabína Dranath-Tagore, zdobí nespočet soch, pamětních desek a stromů zasazených místními i zahraničními osobnostmi duchovního života. Slavnostní ukotvení plachetnic začíná v květnu v přístavu Balatonfüred.


Nahoru!