Informace o nové rychlostní silnici M86 do lázních Bükfürdő

Od začátku listopadu 2016 se výrazně zkrátila cesta pro cestující z České republiky do Bükfürdő.
Pokud jedete přes hraniční přechod Rusovce (SK) - Rajka (HU) hned po přechodu si je třeba vybrat silnici M15, která spojuje hranice z dálnici M1.
Najedete na dálnici M1 a vyberete si směr Győr. Pojedete pár kilometrů a odbočíte z dálnici na rychlostní silnici M85 (Csorna-Sopron).
Za necelou půl hodinku je odbočka z této silnice do města Csorna. Vy však jeďte dál směrem Maribor-Szombathely - odsud rychnostní silnice má číslo M86. Jedete dalších cca 30 minut, až dorazíte na odbočku Sárvár. Zde opusťte silnici a najeďte na silnici 84, směr Sopron. Za pár kilometrů dorazíte do vesnici Tompaládony. Zde sledujte tabule a odbočte doleva. Projedete dvě vesničky (Mesterháza a Bo). Za pár minut budete v lázních Bükfürdő. Celá trasa z odbočky před městem Győr netrvá déle než 1 hodinu.
Prakticky z hraničního přechodu Rusovce - Bükfürdő, jste za necelých 2 hodin v lázních Bükfürdő. Informujeme Vás dále o tom, že celá, výše popsaná trasa je zpoplatněná. Dobrá zpráva však je, že silniční poplatky ani v roce 2017 nebudou zvýšené. Zaplatíte za 10i denní známku 2975 HUF.
Známku si můžete zakoupit i z domova online na odkazu:
Pro online nákup klikněte sem (formulář se otevře v novém okně)
Po nákupu obdržíte elektronickou formou známku, kterou si můžete vytisknout, skladovat v telefonu, ale stačí si zaznamenat číslo známky pro případnou kontrolu. Kontroly se však provádějí elektronickým systemém, která je součástí komunikace. Přejeme šťastnou cestu!